Czy oświetlenie LED jest oszczędne? 

Na liście kosztów związanych z utrzymaniem gospodarstwa domowego, biura czy zakładu przemysłowego jedną z najważniejszych pozycji zajmują rachunki za prąd. W związku z tym... 

czytaj całość »
Wpływ oświetlenie LED na obniżanie kosztów energii

Rachunki za prąd to jedna z najważniejszych pozycji na liście kosztów związanych z utrzymaniem gospodarstwa domowego, zakładu produkcyjnego, biura czy obiektu użyteczności publicznej. Wiele osób poszukuje więc skutecznych sposobów na odciążenie budżetu i wygenerowanie znacznych oszczędności.

czytaj całość »
Jak zmniejszyć rachunki za oświetlenie?

Czy wiesz, że koszty utrzymania domu można ograniczyć, wybierając właściwe artykuły oświetleniowe? Tradycyjna żarówka z żarnikiem, pobierająca ogromne ilości prądu, to już przeszłość. Teraz przyszedł czas na energooszczędne rozwiązania, które ...

czytaj całość »
Żarówki LED energooszczędne

Odpowiednie oświetlenie wymaga zastosowania wysokiej jakości żarówek, które zapewnią optymalne natężenie, nastrojową atmosferę, a przede wszystkim niski pobór energii. Jakie rozwiązanie łączy wszystkie te cechy? Odpowiedź nasuwa się sama! Żarówki LED są...

czytaj całość »
Wpływ oświetlenia na samopoczucie

Czy wiesz, że długotrwałe przebywanie w mocno zacienionych miejscach może obniżać nasz nastrój i powodować spadek energii? Właściwe oświetlenie wnętrz ma ogromne znaczenie dla naszego samopoczucia.

czytaj całość »
LED a globalne ocieplenie

Pod względem parametrów świetlnych żarówki LED już dawno zyskały przewagę nad ich tradycyjnymi odpowiednikami. Nie tylko zużywają nawet trzykrotnie mniej energii elektrycznej, ale także zapewniają światło o większej jasności. Nie nagrzewają się zbyt szybko, lecz pozwalają uzyskać dowolną temperaturą barwową światła.

czytaj całość »
Oświetlenie hali produkcyjnej LED

Dlaczego odpowiednie oświetlenie hali produkcyjnej ma znaczenie? Przede wszystkim zwiększa bezpieczeństwo pracowników, a także wpływa na ich samopoczucie oraz wydajność realizowanych zadań. Ogranicza również ryzyko wad produkcyjnych na stanowisku roboczym.

czytaj całość »
Ekologiczne zalety LED

Sposób, w jaki oświetlamy nasze domy oraz miejsca pracy, wpływa nie tylko na nasze samopoczucie, ale także otaczające nas środowisko naturalne. Zarówno na obecnej, jak i przyszłej kondycji planety odbija się rodzaj wykorzystywanych żarówek, ich moc oraz nasze przyzwyczajenia. Rosnąca świadomość społeczna sprawia, że coraz więcej ludzi chętnie żyje według filozofii zero waste, nie przyczyniając się do degradacji zasobów naturalnych środowiska. Jedną ze sprawdzonych, proekologicznych postaw jest wymiana tradycyjnego oświetlenia na ledowe. To rozwiązanie zapewni Ci dużą oszczędność, a przy okazji pozwoli zadbać o przyrodę.

czytaj całość »
Diody LED a żarówka energooszczędna

Tradycyjne żarówki już dawno popadły w zapomnienie. Gospodarstwa domowe stopniowo zastępują je trwalszymi oraz bardziej oszczędnymi lampami CFL oraz LED. Oba te rozwiązania cieszą się ogromną popularnością. Jeżeli zastanawiasz się, które rozwiązanie wybrać, poznaj główne wady i zalety żarówek energooszczędnych oraz diod LED.

czytaj całość »
Oświetlenie stanowiska pracy – normy i wymagania

Obowiązujące normy i przepisy BHP określają sposób, w jaki należy oświetlić miejsce pracy, aby zapewnić pracownikom komfort widzenia oraz bezpieczeństwo podczas wykonywania obowiązków zawodowych. Warunki oświetleniowe w dużej mierze wpływają na efektywność pracy oraz samopoczucie zatrudnionych.

Dobór odpowiednich parametrów dla oświetlenia każdego pojedynczego stanowiska pracy stanowi jedno z kluczowych zagadnień w kwestii rozkładu pomieszczeń w budynkach przemysłowych oraz biurowych, gdzie konieczne jest zastosowanie oświetlenia elektrycznego. To także obowiązek pracodawcy określony w Kodeksie pracy.

czytaj całość »
Nietypowe wykorzystanie oświetleń ledowych

Oświetlenie ledowe cieszy się niegasnącą popularnością ze względu na szerokie zastosowanie, atrakcyjne walory wizualne oraz energooszczędność. W porównaniu z halogenami czy tradycyjnymi żarówkami pobiera znacznie mniej energii elektrycznej. Diody i taśmy LED są niezwykle praktycznym rozwiązaniem stosowanym w prywatnych domach, biurach, sklepach czy lokalach gastronomicznych. Poza doskonałym oświetlaniem wnętrz pełnią także funkcję niebanalnej dekoracji.

Żarówki LED stanowią estetyczne i ciekawe urozmaicenie domowych systemów oświetleniowych, witryn sklepowych, korytarzy, a nawet klatek schodowych. Ich ciepła barwa pozwala stworzyć przytulną, nastrojową atmosferę, natomiast zimna powoduje rozbudzenie i pomaga się skoncentrować.

czytaj całość »
Oświetlenie schodowe - obecne trendy

Współczesne aranżacje wnętrz sprawiają, że nawet praktyczne elementy wyposażenia domu stanowią niezwykle estetyczne akcenty przestrzeni – zdobią ją i nadają niepowtarzalnego charakteru pomieszczeniom.

Oryginalny design harmonijnie współgra z niezawodną funkcjonalnością. Schody są doskonałym tego przykładem. Jednym z najmodniejszych sposobów ich wyeksponowania jest odpowiednio dobrane oświetlenie.

Rynek obfituje w szeroką gamę inspiracji. Kształt i kolor stopni warto podkreślić piękną barwą światła - komponującą się ze stylem wystroju wnętrza. W taki sposób uzyskamy nie tylko gustownie zaaranżowaną przestrzeń, ale także zapewnimy domownikom bezpieczne poruszanie się po schodach wieczorem oraz nocą.

czytaj całość »
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl